KDO JSME

Toto je náš příběh

Třeboňsko jsme si zamilovali na začátku devadesátých let, díky lásce k veslování a nádherné přírodě. Po několika dovolených v místních penzionech, jsme začali shánět vlastní objekt na častější návštěvy tohoto malebného kraje.

Objíždíme třeboňské vesnice a ptáme se místních na volné chalupy. Čirou náhodou nás cesta zavede do malebné vesničky Mníšek, kde je na prodej zachovalé selské stavení ze 16-tého století. Na víkendovou chalupu přeci jen trošku velké, ale místo a okolní klid nás nesmírně uchvátí a ještě tentýž rok usedlost kupujeme.

východní část stavení
východní část stavení
severní část-dnes apartmány
severní část-dnes apartmány
hlavní vjezd
hlavní vjezd

Začátky jsou vždy těžké

V začátcích sdílíme jediný obyvatelný pokoj s myší rodinkou a pro vodu se chodí do studny na zahradu (dnes prostor dětského hřiště). První roky provádíme jen ty nejnutnější opravy, jak jen čas a peníze dovolí a postupně začínáme zjišťovat, že rekonstrukce nebude zas až taková "sranda", jak jsme si představovali. Teprve až po pár letech trpělivé práce slavíme první úspěchy v podobě splachovacího záchodu a tekoucí kohoutkové vody.

Marie starší
Marie starší
původní stav
původní stav
východní křídlo-rekonstrukce
východní křídlo-rekonstrukce

Rekonstrukce

Po dokončení přestavby východního křídla se zamýšlíme nad využitím severní části stavení (nyní prostory apartmánů), která dříve sloužila pro parkování zemědělských strojů a ustájení zvířat (apartmán Terasy), či jako seník (apartmány Kotva a Vyhlídka). Během několika let trvající rekonstrukce předěláváme severní část do stávající podoby. 

Je před námi ještě mnoho práce a v budoucnu bychom rádi rozšířili prostory o další apartmány a vylepšili společenské vyžití pro hosty.

Doufáme, že se vám u nás bude líbit a načerpáte spoustu pozitivní energie.

rekonstrukce-pohled ze zahrady
rekonstrukce-pohled ze zahrady
Marie starší&Radek
Marie starší&Radek


KAM DÁL?

Koukněte do galerie nebo nás kontaktujte